Wymagania i instalacja

Wymagania

Podstawowe wymagania Efixmo to Windows XP z zainstalowanym DirectX 9, 512 MB RAM.  Zasadniczo im szybszy komputer, tym mniejsze opóźnienie obrazu na ekranie wzgledęm kamery.
Program wymaga rozdzielczości ekranu minimum 1027x768 i karty grafiki obsługującej DirectX.

Z tego co mi doniesionio, działa też z Vistą Home i Pro, ruszył też na Windows 7 Home Premium 64 bit. Być może na innych też, osobiście testowałem tylko na XP Pro i Home 32 bit.
Nie udało się uruchomić programu pod emulacją Windows na Linuxie i MacOS, ale kto wie, może i się da.

 

Instalacja i użytkowanie.

Efixmo, jak już wcześnie wspomniałem, nie wymaga instalacji. Możemy go uruchomić np. z pendrive’a, karty pamięci itp. Proponuję jednak użyć raczej nośnika zapisywalnego i utworzyć na nim osobny katalog z programem, ponieważ wszystkie zrzuty obrazu z kamery składowane są domyślnie w miejscu uruchomienia programu (raczej nie należy uruchamiać programu z płyty CD). Domyślnie też w tym samym miejscu program szuka bitmap do nałożenia na ekran.

W celu uruchomienia klikamy dwukrotnie plik efixmo.exe, w tym momencie ekran powinien zrobić się czarny (program pracuje w trybie pełnoekranowym) i po chwili (czas zależy od ilości urządzeń wideo oraz prędkości komputera) zobaczymy interfejs programu.

efixmo-interfejs

Uwaga – program z różnych powodów został przygotowany pod monitory 4:3, więc niezależnie od tego, czy zostanie uruchomiony na ekranie zwykłym czy panoramicznym, zawsze ma taki sam obszar roboczy i nie wykorzystuje pełnej szerokości monitora (wtedy z boków wyświetlane są czarne, pionowe pasy).

W przypadku, gdy pionowa lub pozioma rozdzielczość ekranu jest zbyt mała, program to zasygnalizuje i zakończy pracę.

efixmo-rozdzielczosc

Oczywiście można próbować "oszukać" program i ustawić na wyświetlaczu rozdzielczość większą od fizycznej rozdzielczości ekranu (np. na komputerach MSI Wind i podobnych netbookach), ale wtedy ekran się "przewija".

 

efixmo-logo-srednie